syn Andrzeja i Katarzyny z d. Klepak urodził się 22 marca 1892 roku w Grybowie. Naukę przerwała mu I wojna światowa. Świadectwo dojrzałości uzyskał po zakończeniu działań wojennych, w 1919 roku.
Legionista, żołnierz Małopolskich Oddziałów Armii Ochotniczej 1 pułku 1 batalionu, porucznik Wojska Polskiego, żołnierz wojny 1920 roku. W stopniu sierżanta walczył pod m.in. Streptowem, Rudą Sielecką i Laszkami Królewskimi w szeregach 240 pułku piechoty.
Decyzją Zyndrama Kościałkowskiego – ministra opieki społecznej, został mianowany Komisarzem Ubezpieczalni Społecznej w Zakopanem.
Żołnierz podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej. Aresztowany, został oskarżony o działalność agenturalną oraz szpiegowską i skazany na więzienie. Karę odbywał na Montelupich w Krakowie do 1947 roku, kiedy to objęła go amnestia. W dniu wyjścia z więzienia został uwolniony inny bielszczanin - 27 letni Bolesław Kulka, żołnierz Armii Krajowej, później WinN-u, uczestnik bitwy pod Szyszkowem w 1944 roku. Wówczas to 160 Polaków z AK, stoczyło nierówną i przegraną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi. Część polskich żołnierzy została wymordowana przez oddział Kałmuków współpracujących z Niemcami, a wsie pomagające partyzantom – spalone.
Za wierną służbę o okresie 1918-1920 odznaczony m.in. „Mieczami Hallerowskimi” oraz nagrodzony „Uznaniem Pochwalnym” – za …”odwagę i pełne poświęcenie w obliczu nieprzyjaciela” przez d-cę 1 batalionu. Biegle władał językiem niemieckim i czeskim.
Zmarł 21 października 1972 roku, pochowany w sektorze C6 w grobie nr 236.